עוגת שוקולד

עוגת שוקולד

לא באמת צריכה סיבה להכין עוגת שוקולד!

תמיד טוב שיש שוקולד בסביבה.

הנה 5 סיבות טובות להכין עוגת שוקולד :

1. חברה טובה ילדה בת ואת יודעת ששוקולד עושה לה טוב…. ולא סתם שוקולד, אלא עוגת שוקולד חמה שרק יצאה מהתנור….

2.אם כבר מתוק, שיהיה פשוט עם מרכיבים פשוטים (בלי כל מיני אבקות וחומצות טעם ומשמרים למיניהם).

3. יומולדת – פעם ניסיתי להתחכם והזמנתי לילדה עוגה מפוארת ליום הולדת. מהעוגות המטורפות האלו שרק אמנים יודעים להכין. האמת מבעס לחתוך אותה כי היא באמת על תקן יצירת אומנות. אמאמא – היא יותר יפה מטעימה. נגמרה יום ההולדת וכל הילדים לוקחים חתיכה מהעוגה… והפתעה. אני קולטת שלוקחים ביס קטן ושם נגמרת החוויה. לעומת זאת, עוגת שוקולד פשוטה ומוכרת – לא משאירים ממנה פירור. אני בעד יופי אבל אם הוא בא על חשבון הטעם – ברור שהטעם מנצח.

4. הטוב והמוכר – פעם כשהיינו ילדים (לפני המון המון שנים) הכל היה פשוט. בגלל זה המתכונים של כל הסבתות והדודות מנצחים ובגדול. גם העוגות היו פשוטות , לא היה בצק סוכר, לא היה אינסטגרם, כולם היו שפויים!! פרוסה אחת של עוגה יכולה להחזיר אותי לילדות הפשוטה שלנו וכמו שאני תמיד אומרת KEEP IT SIMPLE – זה תמיד מנצח.

5. שוקולד הוא המלך. אני מכינה המון קינוחים מכל הסוגים והמינים כי כמו שכבר הזכרתי, מעדיפה שאם כבר רוצים משו מתוק / קינוח – עדיף שנדע ממה הוא מורכב. אצלנו בבית השוקולד תמיד מנצח. בקלות נעדיף עוגת שוקולד על עוגת גבינה, רוב הפעמים שוקולד יקבל עדיפות גם על גלידה, חטיפים  מלוחים ועוד. לילדים אני אומרת שיבחרו קינוח אחד ביום זה מספיק. אם הם צריכים לבחור – כמעט תמיד יסתפקו בעוגת שוקולד . אם אני משווה חתיכת עוגה לאיזה חטיף – הבחירה הפחות רעה היא לגמרי עוגת שוקולד.

אצלנו בבית פק"ל עוגת שוקולד כל סופ"ש. 

הכי פשוטה בעולם.

בלי לסבך את החיים, בלי לקצוץ, בלי שכבות, בלי זילופים.

והיא תמיד מתחסלת .

אפשר להפוך אותה לקינוח מפונפן עם כדור גלידה וניל וקצפת (מה שנקרא עוגת שוקולד חמה) אם מגישים אותה כשהיא עוד חמה.

והמתכון – פשוט וקל!

מערבבים את כל החומרים לבלילה (כוס – שמן / סוכר / שוקולית / קמח, 4 ביצים, חצי גביע שמנת מתוקה). מכניסים לתנור שחומם מראש לכ-30 דקות. לרוטב ממיסים חבילת שוקולד מריר עם חצי הגביע של השמנת ושופכים על העוגה. אחרי שהיא מתקררת אפשר לקשט בסוכריות צבעוניות…

 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט